مسیر های پروازی شرکت هوایپمایی آتا

مسیر های پروازی شرکت هوایپمایی آتا

مشاهده مسیر پروازی

برگزاری جلسه شورای مدیران هواپیمایی آتا

جلسه شورای مدیران با حضور کاپیتان پازوکی (مدیرعامل)، مهندس مافی (قائم مقام)، همچنین معاونین و مدیران شرکت هواپیمایی آتا در حالی برگزار شد که آقای مهندس زمان یاد به عنوان معاون مالی و اقتصادی همچنین جناب آقای کاظم زاده به عنوان معاون سرمایه انسانی شرکت معرفی شدند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا با اشاره به حضور معاون مالی اقتصادی در شرکت هواپیمایی آتا گفت: دوران آزمون و خطا در آتا با توجه به تجربیات کسب شده به پایان رسیده و صفر تا صد هر حرکتی که در شرکت انجام میشود باید از قبل پیشبینی شده و مطابق با محاسبات انجام گردد، همچنین همه پروژه ها باید بعد از ارائه توجیه اقتصادی و تصویب، وارد فاز عملیاتی شوند.

کاپیتان پازوکی ضمن خوش آمد گویی به جناب آقای کاظم زاده (معاون سرمایه انسانی)،در راستای اهداف این معاونت گفت: شرکت آتا در حال بزرگ شدن است و این معاونت موظف است که سرمایه های انسانی شرکت را کنترل کرده تا این رشد متناسب و درست اتفاق بیفتد و بتوانیم تا چند سال دیگر شاهد شرکتی با قد و قواره مناسب با رشدش باشیم، نه مانند برخی از بنگاههای اقتصادی که دچارعدم رشد متناسب شدند و با وجود رشد بسیاری از قسمتها به دلیل عدم توسعه دیگر واحدها، فلج شده و قدرت حرکت ندارند دچار عدم تناسب شویم. البته لازمه رشد و پیشرفت این است که ابتدا بدانیم در کجا قرار داریم و بر اساس مختصات فعلی برنامه ریزی نموده و به سمت پیشرفت و بزرگ شدن حرکت نماییم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا در ادامه با اشاره به برنامه توسعه خطوط مویرگی پروازهای آتا افزود: باید بتوانیم مناطق محروم را تحت پوشش قرار دهیم و از فرودگاه تبریز به عنوان هاب استفاده نماییم. همچنین مطابق این طرح ما می توانیم با استفاده از هواپیماهای کوچک مسافران پروازهای آتا را از شهرهای کوچک به تبریز انتقال دهیم و با برنامه ریزی دقیق و استفاده از پروازهای سیستمی، مسافران را به مقاصد طولانی منتقل کنیم.

وی با تاکید بر مدیریت هزینه واحدهای شرکت خاطرنشان کرد: هزینه و درآمد باید متناسب با سیاست ها و اقدامات شرکت رشد کند و لازمه رشد متناسب، مدیریت هزینه است و معنای مدیریت هزینه همیشه صرفه جویی نیست بلکه باید استفاده درست از امکانات و بالابردن بهره-وری در واحدها را که میتواند بیشترین نقش را در مدیریت هزینه ایفا نماید مورد توجه قرار دهیم.
ایشان با توصیف آتا به مثابه یک خانواده بزرگ افزود: آتا از جزیره های جدا از هم تشکیل نشده، در آتا همه پرسنل با تمام توان کار خواهند نمود و در همان حال از همدلی بهره جسته و از یکدیگر غافل نیستند، هدف همه ما پیشرفت آتا بوده و خواهد بود و برای این هدف موظف به مسئولیت پذیر بودن، همکاری کردن و متعهد بودن، هستیم. این مسئله شامل تک تک پرسنل می شود و تمامی سلسله مراتب شرکت را در برمیگیرد
کاپیتان پازوکی در خاتمه ضمن تشکر از زحمات کلیه پرسنل، دستوراتی را در خصوص رفاه همکاران به رئیس محترم کمیته رفاهی ابلاغ نمودند.


نویسنده : روابط عمومی هواپیمایی آتا تاریخ : 1395/09/16 11:09 بازگشت...